suport@medipedia.ro 021.242.04.28 (Luni-Vineri:9:00-17:00)
Unde caut?
  • Tot continutul
  • Articole
  • Dictionar
  • Forum
  • Unitati medicale

Cautare



ATENTIE

Aceste informatii au doar scop informativ si in niciun caz nu trebuie sa inlocuiasca recomandarea medicului sau a personalului medical autorizat. Nu trebuie sa folositi aceste informatii pentru auto-diagnostic sau auto-tratament. Medipedia nu isi asuma responsabilitatea asupra efectelor pe care le poate avea folosirea acestor informatii in alte scopuri decat au fost oferite.

COLDREX COMPRIMATE
 
Denumire COLDREX COMPRIMATE
Descriere Comprimatele de Coldrex sunt indicate pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa. La primele semne de raceala sau gripa luati Coldrex cu apa sau o bautura calda. Pentru a obtine o ameliorare maxima, luati Coldrex pe toata durata racelii.
Denumire comuna internationala COMBINATII
Actiune terapeutica ANTIPIRETIC, DECONGESTIONANT
Prescriptie OTC - Medicamente si produse medicamentoase care se pot elibera in farmacii sau drogherii fara prescriptie medicala.
Forma farmaceutica Comprimate
Ambalaj Cutie x 1 blist. Al/PVC x 12 compr.
Valabilitate ambalaj 4 ani
Cod ATC N02BE51
Firma - Tara producatoare GLAXOSMITHKLINE - IRLANDA
Autorizatie de punere pe piata GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE - U.K.

Ai un comentariu sau o intrebare despre COLDREX COMPRIMATE ?  Intreaba pe forum:  
Nume afisat:
E-mail (optional):
Intrebare:

Introduceti codul de mai sus:



>> alina (vizitator) : coldrex max grip stopeaza anticonceptionalele?
>> dr.jeniarecco : nu
>> pirvan-viorel2001@yahoo.com (vizitator) : se pot administra si antibiotice in acelasi timp?unasin de exemplu...
>> Dr. Petre : Da
>> madalina (vizitator) : comprimatele contin HCG ? Poate influenta in vreun fel testul de sarcina?
>> Dr. Petre : Unde ati citit ca ar contine asa ceva? Nu influenteaza in niciun fel testul de sarcina.
>> luminita (vizitator) : coldrex maxgrip comprimate poate da stari de somnolenta?
>> Dr. Petre : Da
>> COLDREX LARYPLUS (aroma de coacaze)
Comprimate de supt
>> COLDREX LARYPLUS (aroma de lamaie)
Comprimate de supt
>> COLDREX BRONCHO
Sirop, 100mg/5ml
>> COLDREX HOTREM BLACKCURRANT
Pulbere pentru suspensie orala
>> COLDREX HOTREM HONEY & LEMON
Pulbere pentru suspensie orala
>> COLDREX HOTREM LEMON
Pulbere pentru suspensie orala
>> COLDREX JUNIOR COMPRIMATE FILMATE
Comprimate filmate, 250mg/100mg/5mg
>> COLDREX JUNIOR HOTREM
Pulbere pentru suspensie orala
>> COLDREX JUNIOR SIROP
Sirop, 125mg/50mg/2,5625mg
Prospect si alte informatii despre COLDREX COMPRIMATE, comprimate       

COLDREX, comprimate 

Descriere:

Comprimatele de Coldrex sunt deosebit de active impotriva simptomelor racelii si gripei pentru ca au fost realizate dupa o formula speciala Coldrex. Ele contin doza optima recomandata de paracetamol pentru calmarea nevralgiilor, durerilor si pentru scaderea febrei. Contin fenilefrina care decongestioneaza fosele nazale. Noi am adaugat, de asemenea, cofeina, un stimulent mediu impotriva starii de oboseala si vitamina C- esentiala pentru organism, adesea deficitara in timpul racelilor si gripei. Fiecare comprimat Coldrex contine: Paracetamol Ph. Eur. 500 mg; Clorhidrat de fenilefrina 5 mg; Cofeina Ph. Eur. 25 mg; Terpinhidrat 20 mg; Vitamina C 30 mg.

Indicatii:

Comprimatele de Coldrex sunt indicate pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa. La primele semne de raceala sau gripa luati Coldrex cu apa sau o bautura calda. Pentru a obtine o ameliorare maxima, luati Coldrex pe toata durata racelii.

Administrare:

Adulti: Cate 2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Copii (6-12 ani): Un comprimat de 1-4 ori pe zi. Nu se recomanda copiilor sub varsta de 6 ani.

Precautii:

Nu se administreaza copiilor sub varsta de 6 ani fara avizul medicului.

Contraindicatii:

O reactie alergica la Coldrex se intalneste foarte rar. A nu se depasi doxa recomandata. Unele medicamente nu se combina. Daca luati alte medicamente prescrise de medic, cereti-i sfatul inainte de a lua Coldrex. Daca simptomele persista, consultati medicul. A se pastra la loc uscat. Nu lasati medicamentul la indemana copiilor. A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol.

Producator:

Smithkline Beecham

Ai o intrebare despre acest medicament? Poti intreba aici.
Copyright © 2014 Info World. Termeni si conditii.