suport@medipedia.ro 021.242.04.28 (Luni-Vineri: 8:00-16:30)
Unde caut?
  • Tot continutul
  • Articole
  • Dictionar
  • Forum
  • Unitati medicale
Subiect: SEDATIF PC
Pagina 4 din 16 << < 23456 > >>
Autor Mesaje
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
08-02-2011 17:45 CitatCitat RăspundeRăspunde  
-pentru x: de ce vreti sa-i administrati copilului acest medicament?
X (vizitator)


Avatar

--
18-02-2011 16:28 CitatCitat RăspundeRăspunde  
COPILUL DE 14 ANI SE TREZESTE NOAPTEA SI NU MAI POATE ADORMI VREO 1-2 ORE SPUNE CA NU-L DOARE NIMIC,DAR NU POATE ADORMI USOR LA LOC.AM CITIT DESPRE ACEST MEDICAMENT CA ESTE HOMEOPAT SI FARA REACTII ADVERSE . L-AS PUTEA ADMINISTRA? DOAR SEARA SAU SI PESTE ZI?
X (vizitator)


Avatar

--
18-02-2011 16:56 CitatCitat RăspundeRăspunde  
trezirea se produce dupa aprox 4 ore de somn.adormind greu,nu-si poate lua cele 8 ore de somn necesare. medicul de fam spune ca e ceva trecator,dar dureaza de ceva vreme si ma tem sa nu devina obisnuinta,sau sa fie o afectiune.
va rog mult,ajutati-ma.
X (vizitator)


Avatar

--
18-02-2011 17:01 CitatCitat RăspundeRăspunde  
nu exista motive serioase de stress. doar program zilnic de scoala,alimetatie corespunzatoare,timiditate,in ultimul timp fara calculator...
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
20-02-2011 00:08 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Eu unul nu v-as recomanda tratamentul deocamdata, desi rau nu ii poate face. Este foarte important sa nu doarma ziua, sa aiba activitate fizica (sport) si incet incet acest fenomen va disparea.
x (vizitator)


Avatar

--
20-02-2011 19:08 CitatCitat RăspundeRăspunde  
dar despre melatonina ce credeti? am aflat ca regleaza bine ritmul somn-veghe,dar la el nu stiu daca poate fi folosita...
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
21-02-2011 21:54 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Nu ii va face rau, dar asa cum v-am spus parerea mea este ca momentan nu ar fi cazul sa ia vreun tratament.
Vali (vizitator)


Avatar

--
22-02-2011 16:36 CitatCitat RăspundeRăspunde  
influenteaza capacitatea de conducere auto? Multumesc.
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
23-02-2011 21:42 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Foarte probabil nu.
irina claudia ionascu (vizitator)


Avatar

--
16-03-2011 21:45 CitatCitat RăspundeRăspunde  
pentru ce boala se folosste sedativ Pc si medicamentul diltiazem
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
16-03-2011 23:41 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Sunt foarte multe boli in care poate fi recomandat un astfel de tratament. Daca aveti vreo problema intrebati concret care este aceasta.
anamaria22 (vizitator)


Avatar

--
17-03-2011 15:26 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Am si eu o intrebare.. am saptamana viitoare marti un concurs la care trebuie sa cant vocal.. am foarte mari emotii. am cumparat acest medicament. Cand sa incep sal iau? la farmacie mia spus ca unul pe zi dimineata.. sper sa nu imi provoace alte stari(somnolenta sau stiu eu ce.) multumesc
anamaria22 (vizitator)


Avatar

--
17-03-2011 15:28 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Am si eu o intrebare.. am saptamana viitoare marti un concurs la care trebuie sa cant vocal.. am foarte mari emotii. am cumparat acest medicament. Cand sa incep sal iau?este mai bine sa nul iau in ziua cu concursul? la farmacie mia spus ca unul pe zi dimineata.. sper sa nu imi provoace alte stari(somnolenta sau stiu eu ce.) multumesc
anamaria22 (vizitator)


Avatar

--
17-03-2011 15:32 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Am si eu o intrebare.. am saptamana viitoare marti un concurs la care trebuie sa cant vocal.. am foarte mari emotii. am cumparat acest medicament. Cand sa incep sal iau?este mai bine sa nul iau chiar in ziua cu concursul? la farmacie mia spus ca unul pe zi dimineata.. sper sa nu imi provoace alte stari(somnolenta sau stiu eu ce.) multumesc
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
20-03-2011 20:09 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Nu sunt probleme in aceasta privinta.
Mia Talerico (vizitator)


Avatar

--
21-03-2011 16:14 CitatCitat RăspundeRăspunde  
sedatiful pc este un medicament care se suje ci nu se pea ajuta la relaxarea ajitatiei la copiii D.V.S si incat si a adultilor D.V.S. pe mine ma cheama Mia Talerico si Talerico e numele de familie si am 45 de ani
andrada (vizitator)


Avatar

--
21-03-2011 22:27 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Buna! Eu am fost la medicul cardiolog pt ca ma simt rau uneori, nu mai pot sa stau in picioare si sunt agitata si am frisoane si m-a diagnosticat cu insuficienta mitrala de gradul 1 si a spus sa iau 2 luni magnerot si sedatif pc. as vrea sa stiu daca sedatif imi afecteaza capacitatea de concentrare si memorare si daca nu imi da stari de somnolenta pt ca eu am licenta anul acesta si am mult de invatat.
Multumesc!
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
21-03-2011 23:47 CitatCitat RăspundeRăspunde  
In mod normal nu va produce astfel de efecte, poate chiar va va ajuta in aceasta privinta
andrada (vizitator)


Avatar

--
22-03-2011 00:09 CitatCitat RăspundeRăspunde  
multumesc frumos pt raspuns!
gugu (vizitator)


Avatar

--
22-03-2011 13:11 CitatCitat RăspundeRăspunde  
sufar de fobie sociala...chiar daca nu am fost la medic stiu ca asa e din tot ce am citit.
ma inrosesc aproape la orice referire la mine intr-un grup in care nu sunt in largul meu...imi este frica incontinuu sa nu zic ceva gresit si in cazul in care se intampla ma inrosesc foarte tare.
acestea sunt numai cateva dintre cazuri. intrebarea mea este daca Sedatif PC luat de 3 ori pe zi cate 2 bucati ar ajuta in cazul acesta. vreau sa scap de inrosirea la emotie.
multumesc anticipat
Pagina 4 din 16 << < 23456 > >>
Citeste si:

Răspuns rapid
toggle
  Nume afişat:
Subiect:
Conţinut:

Introduceti codul de mai sus:

Trimite
Prin publicarea acestui mesaj confirmati ca ati citit si sunteti de acord cu termenii si conditiile Medipedia: Termeni si conditii
Active Forums 4.2
NOT LICENSED FOR PRODUCTION USE
www.activemodules.com
Copyright © 2014 Info World. Termeni si conditii.