suport@medipedia.ro 021.242.04.28 (Luni-Vineri: 8:00-16:30)
Unde caut?
  • Tot continutul
  • Articole
  • Dictionar
  • Forum
  • Unitati medicale
Subiect: DETRALEX(R)
Pagina 3 din 14 << < 12345 > >>
Autor Mesaje
Cristi (vizitator)


Avatar

--
07-01-2011 19:07 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Salutare!
Am si eu o problema legata de acest medicament mi-a fost prescris pentru 3 luni in tratamentul cuperozei dar deja dupa 3 zile nu mai pot de stomac ma doare ca atunci cand am avut ulcer duodenal imi da aceleasi dureri nu cred ca mai suport sa-l iau
nu ma asteptam sa-mi dea asemenea stari detralex
enea monica (vizitator)


Avatar

--
07-01-2011 22:38 CitatCitat RăspundeRăspunde  
am luat detralex 3 ani jumate in care am facut pauze de cate o zi si asta rar.Acum am hotarat sa-l opresc o perioada mai lunga pt a face o pauza.Vreau sa stiu daca exista efecte secundare dupa aceasta pauza si daca mai pot continua sa iau detralex dupa intrerupere
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
09-01-2011 14:23 CitatCitat RăspundeRăspunde  
-pentru Cristi: trebuie sa opriti administrarea
-pentru enea monica: nu este nicio problema daca il intrerupeti si reluati apoi tratamentul
Cristi (vizitator)


Avatar

--
10-01-2011 21:56 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Multumesc pentru raspuns am intrerupt tratamentul cu detralex si mi-am dat seama ca intadevar de la el ma durea stomacul
Poate am ramas eu mai sensibil am avut candva ulcer duodenal
Oricum era o senzatie nasoala in timpul tratamentului parca aveam o piatra in stomac ciuadat e ca am luat alte medicamente mult mai periculoase si nu am avut probleme cu stomacul
diana (vizitator)


Avatar

--
17-01-2011 23:13 CitatCitat RăspundeRăspunde  
as dori sa stiu daca eu pot lua detralex,avand in vedere ca urmez un tratament pt.atacuri de panica cu paroxetina si lexotan.......multumesc
pentru monica (vizitator)


Avatar

--
29-01-2011 11:34 CitatCitat RăspundeRăspunde  
nu exista nici un risc daca faci pauza si iei iarasi
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
31-01-2011 14:27 CitatCitat RăspundeRăspunde  
-pentru diana: medicamentele se pot asocia
Monica (vizitator)


Avatar

--
03-02-2011 13:20 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Am inceput un tratamet cu detralex pentru cuperoza (nu este intr-un stadiu avansat, dar in schimb mi se inroseste fata foarte repede, frig/cald/emotii), ma intereseaza cat timp il pot lua si cand trebuie sa fac pauze (iar pauzele de cat timp sa fie).....este vreo problema daca iau anticonceptionale?
ema (vizitator)


Avatar

--
12-04-2011 08:56 CitatCitat RăspundeRăspunde  
detralexul poate avea efect advers scaderea trombocitelor?
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
13-04-2011 16:40 CitatCitat RăspundeRăspunde  
-pentru ema: Este putin probabil sa apara astfel de fenomene din cauza medicamentului.
Iulia (vizitator)


Avatar

--
19-05-2011 18:52 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Se poate lua in ciroza hepatica?
Sidonia (vizitator)


Avatar

--
22-05-2011 22:41 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Mi-au apărut pe picioare mai multe capilare sparte in urma a trei sarcini. Va rog sa-mi spuneti dacă pot sa fac tratament cu Detralex si cât timp? Sau dacă exista vreun unguent.
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
23-05-2011 21:43 CitatCitat RăspundeRăspunde  
-pentru Iulia: nu este de preferat administrarea medicamentului in aceasta boala
-pentru Sidonia: Nu cred ca va va ajuta prea mult acest medicament. Ar fi mai bine sa va vada un dermatolog.
valeria (vizitator)


Avatar

--
27-05-2011 20:32 CitatCitat RăspundeRăspunde  
pot sa iau detralex ptr criza hemoroidala daca iau tratament ptr depreseie cipralex 2 mianserin 1 rivotril1si bilobil 3/zi
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
27-05-2011 21:28 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Da, asocierea nu pune probleme.
valeria (vizitator)


Avatar

--
28-05-2011 11:13 CitatCitat RăspundeRăspunde  
multumesc dr petre
amela (vizitator)


Avatar

--
05-06-2011 12:02 CitatCitat RăspundeRăspunde  
degetul mare de la picior il simt cateodata amortit (dar nu tot timpul)sau simt furnicaturi,as putea sa iau DETRALEX?
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
07-06-2011 12:02 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Nu va ajuta prea mult. Cel mai probabil simptomatologia este in contextul unei nevrite. Daca va supara suficient de tare mergeti la un neurolog pentru a vedea care este cauza.
kristina (vizitator)


Avatar

--
07-06-2011 23:00 CitatCitat RăspundeRăspunde  
buna ziua,
am o insuficienta mitrala de gr I,fara simptome majore,in afara de palpitatii uneori si rezistenta scazuta la efort.problema majora este insuficienta venoasa care decurge de aici,si umflarea picioarelor la oboseala si caldura.am 32 de ani si e frustrant,vara nu port decat pantaloni din cauza asta.nu am fost inca la doctor pentru aceasta problema,fac un eco cardiac o data la cativa ani si nu e nevoie de tratament.
m-ar ajuta detralex-ul? am si fragilitate capilara,cu vase sparte mai ales pe piciorul drept.
multumesc.
Dr. Petre Utilizator offline
 
Avatar
--
08-06-2011 17:34 CitatCitat RăspundeRăspunde  
Patologia venoastra nu este datorata insuficientei mitrale. Atat timp cat nu sunt asociate fenomene trombotice efectul medicamentului nu este unul spectaculos. Il puteti incerca.
Pagina 3 din 14 << < 12345 > >>
Citeste si:

Răspuns rapid
toggle
  Nume afişat:
Subiect:
Conţinut:

Introduceti codul de mai sus:

Trimite
Prin publicarea acestui mesaj confirmati ca ati citit si sunteti de acord cu termenii si conditiile Medipedia: Termeni si conditii
Active Forums 4.2
NOT LICENSED FOR PRODUCTION USE
www.activemodules.com
Copyright © 2014 Info World. Termeni si conditii.